Обшуки та "прослушка" депутатів: які зміни прийняла Верховна РадаРада ухвалила закон, який дозволяє Національному антикорупційному бюро і Державному бюро розслідувань здійснювати право на "прослушку" та обшуки депутатів. Поруч з цим народні обранці відмовилися скасовувати норму про те, що лише Рада дає дозвіл на такі дії. Об этом сообщает ktoestkto.in.ua со ссылкой на СМИ.


За законопроєкт 1009 про вдосконалення положень кримінального процесуального законодавства у повторному другому читанні й у цілому голосували 330 народних депутатів. Відбулося це під час пленарного засідання Верховної Ради у п’ятницю, 4 жовтня.

Дивіться також "Право на гідність": Як "слуги народу" заблокували скасування недоторканності

Що саме змінила Рада у КПК?

Внесено зміни у статтю 263 Кримінально-процесуального кодексу: тепер НАБУ й ДБР будуть уповноважені "знімати інформацію з транспортних телекомунікаційних мереж". Фактично це право на "прослушку" (раніше його мала тільки Нацполіція).

Важливо: раніше законопроєкт передбачав внесення змін у закон про статус народного депутата, згідно з якими обшуки та "прослушку" депутатів можна було б здійснювати з дозволу генерального прокурора (а не Верховної Ради). Мовилося про обшук або огляд особистих речей, транспорту, житла, службового приміщення депутатів, а також і про перегляд листування, телефонних розмов.

Рада не підтримала такі зміни до законів і залишила чинними норми законів про виняткове право парламенту давати дозвіл на слідчі дії щодо депутатів.

Чому це важливо?

Мовиться про зміни до Конституції, якими у народних депутатів забирають недоторканність. Дійсно, Рада виключила норму про депутатський імунітет з Основного закону, і ці зміни мають набрати чинності з 1 січня 2020 року. Але ці зміни суперечать нормам закону про статус народного депутата та Кримінально-процесуального кодексу.

У цих документах передбачено, що Верховна Рада для прослуховування депутата чи його обшуку має надати окремий дозвіл. Тож навіть після набуття чинності змін до Конституції, розслідувати злочини депутатів буде складно.blog_ava
На євробляхах і з Росією в серці: на Дніпропетровщині спіймали таксиста-сепаратиста – фото
сьогодні
3365


Автор: Олесь Друкач

Джерело статті: “http://24tv.ua/obshuki_ta_proslushka_deputativ_yaki_zmini_priynyala_verhovna_rada_n1214685”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя